Polštáře, které budou Vaši hosté milovat

polštáře

Polštáře jsou nenápadným, ale zásadním prvkem interiéru hotelového pokoje. Jen si představte emoce hosta, který se po namáhavém dni uloží do postele a jeho hlava bude slušet na zatuchlém polštáři se shrčkavenou výplní. V okamžiku zapomene na skvělý welcome drink, který mu nabídla usměvavá slečna při příjezdu i na váš dokonale designově zvládnutý interiér. Proč? Protože jste mu neposkytli to nejdůležitější, za co jsi zaplatil: komfortní místo pro spánek a odpočinek.

Výběr polštářů je zásadním rozhodnutím hoteliéra. Kromě toho, že polštáře představují nemalou finanční investici, významně ovlivňují kvalitu spánku hostů a tím nepřímo i vaše reference. Zatímco polštáře pro soukromé používání si zpravidla vybíráme podle svých osobních potřeb, v hotelech a jiných ubytovacích zařízeních se musíme snažit uspokojit potřeby široké klientely. Poradíme vám jak vybrat polštáře, které budou vaši hosté milovat.

 

postel

 

Tvar polštáře

Z hlediska tvaru mluvíme o klasických a anatomických polštářích. Přestože anatomicky tvarované polštáře jsou v současnosti velmi populární, nejsou vhodné pro každého. Doporučují se především pro lidi spící na boku a na zádech, protože eliminují tlak na krční páteř, ramena a hlavu. Lidé zvyklí spát na břiše si však na těchto polštářích neodpočinou. Vhodnější volbou pro hotely jsou proto univerzální klasické polštáře, které jsou pohodlné i pro lidi, kteří se v noci často přehazují a mění polohu.

Polštáře a jejich velikost

Co se týká velikosti polštáře, nabídka je opravdu široká. Zaužívaným standardem jsou polštáře o rozměrech 70x90cm. Klasický rozměr je efektivní z hlediska nákupu povlečení. Na druhé straně, estetičtěji a komfortněji působí menší polštáře. Studie opakovaně poukazují na to, že ramena by neměla být při spánku položena na polštáři. To by znamenalo, že pohodlný polštář by neměl být širší než 50cm. Atypické rozměry však s sebou nesou omezený výběr povlečení, případně zvýšené náklady na jejich úpravu. Volba je obecně na preferencích hoteliéra. Pravdou je, že z hlediska komfortu nejsou rozměry polštáře natolik důležité jako jiné faktory. Přesto zmiňme ještě výšku polštáře. Přestože objemné, vysoké polštáře působí vzdušně a lákavě, mohou být velmi nekomfortní. Doporučujeme vsadit spíše na středně vysoké a nižší polštáře, které si hosté v případě potřeby vyšší opory snadno přeloží na dvě vrstvy. Samozřejmě, polštář by neměl být nízký kvůli tomu, že je vyležán. I nižší polštáře mohou působit nadýchaně.

 

polštáře

 

Materiál výplně

Materiál výplně je bezpochyby rozhodujícím faktorem výběru kvalitních polštářů. Obecně můžeme mluvit o přírodních a syntetických výplních, přičemž každá z nich se vyznačuje jinými vlastnostmi.

Z přírodních materiálů se k vyplňování polštářů používá nejčastěji peří vodní drůbeže. Jedná se o tradiční kvalitu s výbornými vlastnostmi co se týče prodyšnosti a životnosti. Péřové polštáře se používáním nevyleží a jejich obsah se neshrčkaví. Na druhé straně je peří vodní drůbeže silným alergenem a tak se pro alergiky může stát spánek ve vaší posteli skutečným utrpením. Péřové polštáře také nelze prát standardním způsobem a je třeba je dávat speciálně čistit. Novinkou na trhu jsou péřové výplně, které prošly speciální úpravou, jsou antialergické a lze je prát. Tyto produkty však nabízí jen minimum prodejců a vyznačují se vysokou cenou.

Drtivá většina hoteliérů volí antialergické polštáře se syntetickou výplní. Nejoblíbenější variantou jsou kvalitní dutá vlákna. Jedná se o polyester, který v kvalitním provedení dosahuje vlastností přírodních materiálů s výhodou snadného čištění a špičkového komfortu pro alergiky. Syntetické výplně jednoduše vyperete v pračce. Potřebné je však vsadit na skutečně kvalitní výrobky, kterým nehrozí smačkání výplně běžným používáním a čištěním.

Oblíbenou alternativou syntetické výplně se v posledních letech staly paměťové pěny. Jedná se o vysoce elastickou pěnu, která se dokonale přizpůsobuje tělu spícího, čímž se dosáhne dokonalé opory pro krční páteř. Z hlediska potřeb hotelu jsou však tyto polštáře méně vhodnou volbou. Jednak se jedná o výplň, kterou nelze prát ani jinak čistit, doporučuje se jen větrání, jednak takové polštáře nejsou pohodlné pro každého. Obvykle se doporučují pro lidi spívající na boku a jsou vysloveně nevhodné pro malé děti.

Možnosti praní

Polštáře jsou při spánku zpravidla vystavovány nejvyšší vlhkosti. Jejich praní a čištění je z hlediska hygieny i komfortu nevyhnutelné. Čištění výplně přirozeně závisí na jejím druhu. Zatímco péřové a péřové polštáře je třeba nechat vyčistit ve specializovaných prádelnách, standardní syntetické výplně lze prát běžným způsobem. Doporučujeme vám informovat se u prodejce o možnostech praní polštářů včetně vhodné teploty ještě před nákupem polštářů. V zásadě platí, čím vyšší teplotu polštáře vydrží, tím lépe.

 

praní hotelových textilií

 

Doplňování výplně

Další velmi důležitou vlastností je možnost doplňovat výplň. I ta nejkvalitnější dutá vlákna ztrácejí časem na objemu a tím na původních vlastnostech. Chcete-li, aby vaše polštáře zůstaly nadýchané a vzdušné celé roky, investujte do produktů vybavených zipem. Pokud se polštář vyleží, náplň do něj jednoduše dosypete.

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *