Přikrývky pro pohodlný spánek Vašich hostů

polštář

Výběr přikrývek pro ubytovací zařízení je poměrně náročným úkolem každého hoteliéra a to hned z několika důvodů. Přikrývky jsou bezpochyby nejdominantnější částí stělání. Měly by působit esteticky, lehce a svěže, ale současně musí hostům poskytnout přiměřený tepelný komfort. Každý z nás má na přikrývku jiné nároky a požadavky se mění iv závislosti na ročním období. Úkolem hoteliéra je vybrat přikrývky, které zajistí komfortní a zdravý spánek pro každého hosta. Důležité je přitom zvážit několik základních parametrů.

Velikost přikrývky

Standardní rozměr přikrývky je 140×200 cm. Množství prodejců nabízí také prodloužené přikrývky o délce 220cm. Vhodné jsou na prodloužená lůžka a koupě povlečení těchto rozměrů by už dnes neměla být problémem. Další, poměrně oblíbenou alternativou, jsou přikrývky na dvoulůžko o rozměrech 220×240 nebo ojediněle i 200x200cm. Přestože takové přikrývky působí esteticky v rámci stlaní a mnohé hotely je s radostí využívají, z hlediska komfortu pro širokou klientelu jsou praktičtějším řešením dvě samostatné přikrývky. Na dvoulůžku hotelu mnohdy nespí jen manželé či partneři a společná přikrývka je v tom případě nepohodlná.

přikrývky měření

 

Materiál výplně

Materiál výplně je bezpochyby rozhodujícím faktorem výběru kvalitních přikrývek a polštářů. Obecně můžeme mluvit o přírodních a syntetických výplních, přičemž každá z nich se vyznačuje jinými vlastnostmi.

Z přírodních materiálů se k vyplňování přikrývek používá peří, prachové peří a ovčí rouno.

V případě péřových a péřových přikrývek jde o tradiční kvalitu s výbornými vlastnostmi co se týče hřejivosti, prodyšnosti a životnosti. Na druhé straně je peří a prachové peří vodní drůbeže silným alergenem a tak se pro alergiky může stát spánek pod vaším přikrývkou skutečným utrpením. Péřové a péřové přikrývky a sety přikrývka polštář také nelze prát standardním způsobem a je třeba je dávat speciálně čistit. Novinkou na trhu jsou péřové výplně, které prošly speciální úpravou, jsou antialergické a lze je prát. Tyto produkty však nabízí jen minimum prodejců a vyznačují se vysokou cenou.

Přikrývky z ovčího rouna se v rámci hotelového textilu považují za nevhodnou volbu. Vyznačují se sice vynikajícím tepelným komfortem a v případě kvalitních produktů i antialergickými vlastnostmi, o které se stará přírodní lanolin, ale nelze je prát, což je v hotelech nepřípustné.

Volbou číslo jedna většiny hoteliérů jsou antialergické přikrývky se syntetickou výplní. Tyto produkty jsou plněny dutým vláknem. Při jejich výrobě se zpravidla používá sylonizované polyesterové vlákno v podobě kulek. Nejmodernější přikrývky vysoké kvality se vlastnostmi vyrovnají přírodním materiálům, přičemž jsou stoprocentně antialergické a lze je prát běžným způsobem. Sety přikrývek a polštářů plněné kvalitním dutým vláknem představují komfort pro hosty a snadnou údržbu pro hoteliéry.

Cena

Hovoříme-li o syntetické výplni, kvalita produktů na trhu je skutečně rozmanitá. Mnoho výrobců nabízí antialergické přikrývky a polštáře za skutečně lákavé ceny. Ve většině případů však jde cena ruku v ruce s kvalitou a výrobci ve snaze ušetřit nahrazují dutá vlákna plnými. Běžný uživatel na první pohled ani na dotek rozdíl nezná, ale plné vlákno zdaleka nenabízí takový spánkový komfort jako duté. Nízká cena v tomto případě snižuje hřejivost i životnost přikrývek. Hoteliérům proto jednoznačně doporučujeme orientovat se na profesionální prodejce hotelového textilu.

Možnosti praní

V našich příspěvcích opakovaně zdůrazňujeme nutnost číst při výběru a údržbě textilií doporučení výrobců. Přestože syntetické výplně lze standardně prát, ne každá přikrývka vydrží vysoké teploty. Při teplotě pod 60°C však nelze z výplně odstranit všechny mikroorganismy, spóry a prachové roztoče. Obecně proto platí, čím vyšší doporučená teplota praní, tím pro uživatele lepší produkt z hlediska údržby i zdravého, komfortního spánku.

 

přikrývky praní

Prošití

Syntetické výplně se mají tendenci praním shrčkavět, ačkoli u kvalitních produktů se to zpravidla nestává. Hustota a kvalita prošití výplně působí v tomto směru jako prevence jejího zničení a nejednou je rozhodující pro životnost přikrývek a zachování jejich původních vlastností po celá léta. Pečlivě si proto všímejte prošití na přikrývce, kterou kupujete.

 

přikrývky a jejich prošití

 

Zimní a letní přikrývky

Požadavky na tepelný komfort se přirozeně mění s ročními obdobími. Jako hoteliér máte obecně několik možností. V případě, že dokážete ve svých pokojích zajistit příjemnou teplotu v každém ročním období, tedy v zimě vytápíte, v létě klimatizujete, můžete si dovolit investovat do univerzálních přikrývek a přikrývek střední tloušťky. V opačném případě byste měli zvážit, jak zajistíte svým hostům komfort za každých podmínek. Jednou možností je nákup vícevrstvých přikrývek, které se pružně přizpůsobí potřebám vašich hostů. V létě použijete tenčí vrstvu, v přechodném období můžete usílat hrubší přikrývku a dokonalé hřejivost v zimě dosáhnete použitím dvou vrstev. Další možností je střídání samostatných letních a zimních přikrývek. Během letních veder můžete hostům jako náhradu za přikrývku nabídnout i klasickou plátěnou ložní plachtu. V žádném případě ji však neustýlejte jako jedinou alternativu. Dejte svým hostům možnost zvolit si komfortní spánek dle vlastních preferencí.

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *